Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Diyet

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Diyet

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Diyet Yapılmalı Mı?

Tüp mide ameliyatı öncesinde hastanın kilosu, boyu ve vücut kompozisyonunu içeren detaylı vücut analizi uzman diyetisyenimiz eşliğinde incelenir. Hastanın vücudundaki bölgesel yağ dağılımları, hastanın geçmiş diyet alışkanlıkları göz önünde bulundurularak öncesinde diyete ihtiyaç olup olmaması gerektiğine multidisipliner bir obezite cerrahi ekibiyle karar verilir.

Obezite ve metabolik cerrahi ameliyatlarından tüp mide ameliyatı öncesinde hastada kilo çok aşırı değilse (VKİ <40 kg/m2) genelde ek bir diyet gerekmemektedir. Tüp mide öncesi diyetin gerekliliği hakkında kesin sonuçlar yoktur. Fakat karaciğeri çok yağlı olan ve karın içi yağlanması çok fazla olan hastalarda ameliyata bağlı komplikasyonları azaltmak ve ameliyat sonrası kilo verimini artırmak için diyet verilebilir. Gerek olmayan hastada ameliyat öncesi diyet verilmesi hastanın tedavi sürecini uzatabilir ve tedaviye uyumunu azaltabilir.

Eğer ameliyat öncesi diyet verilmesine gerek duyulursa bir iki hafta öncesinde inter bariatrics klinik diyetisyenimiz sizinle birlikte bir program oluşturup sizi ameliyata hazırlayacaktır.

Tedavi Özeti
Operasyon Süresi
Anestezi
Hastanede Yatış
İyileşme Süresi
İşe Dönme Süresi

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.

Diğer Yazılar