Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar

Bilgi Al
Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar

Tüp mide ameliyatı olmak isteyen hastalar bize başvurduğunda ameliyatın kilo verdirici etkisi dışında ileride ne olacaklarını merak ederler. İleri de bir sorun çıkarsa bu hayatımı etkiler mi? Zayıflayacağım derken ciddi bir problem yaşar mıyım? Bunlar obezite ameliyatı olan hastalarda tüp mide sonrası pişmanlık duyma korkusudur. Bu aslında sadece hastanın değil, aynı zamanda hasta yakınlarının endişeleridir. Bu endişe obezite ameliyatlarının sonucunun hasta tarafından bilinmemesi veya ilerisi için endişe duyulmasından kaynaklanmaktadır. Tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Obezite cerrahi ameliyatları içinde en çok yapılan tüp mide ameliyatıdır. Risklerinin daha az olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Ameliyat adaylarındaki ameliyat sonrası için endişe ve ilerisi için pişmanlık olması aslında obezite ameliyatlarının yeni çıkan tedaviler olduğunun düşünülmesidir. Obezite ameliyatları aslında eski ameliyatlardır ve 1960 yıllarından beri kullanılmaktadır. Fakat ameliyatlarda minimal invaziv dediğimiz laparoskopik veya robotik yöntemlerin kullanılması ameliyatlardaki riskleri oldukça azaltmıştır. Ayrıca son yıllarda obezitenin daha da artması obezite ameliyatlarını ciddi miktarda artırmıştır. Tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar hakkında bilgi için hemen iletişime geçin.

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar Var mıdır ?

Ameliyatlar hastalar tarafından daha çok duyulur hale gelmiştir. Obezite ameliyatlarının başarısı diğer diet vs gibi yöntemlere oldukça yüksektir. Uzun dönemde de bu etki sürmektedir. Bu yüzden hastalar ve doktorlar giderek bu ameliyatları daha çok tercih etmektedir. Ayrıca obezite Dünya Sağlık Örgütü tarafından hastalık olarak kabul edilmektedir.

Obezite hastaları bu ameliyatlar konusunda daha istekli olsa da hasta yakınları tüp mide ameliyatlarına daha kuşkuyla yaklaşmaktadır. Bize gelen hasta yakınlarında en fazla duyduğumuz cümle “diyet ve sporla kilo verebilir, niye sağlam organın aldırıyor?”. Bu ameliyatlarda midenin tamamı değil bir kısmı alınıp hacmi küçültülmektedir. Hastanın mide fonksiyonları minimal değişmektedir. Ayrıca mide ile ilgili ameliyatlar 1800’lerin sonundan beri ülserler için yapılmaktadır. Bunlarla ilgili tecrübe 100 yıldan fazladır. İleride hastaya ne olabilir? Neler yaşayabilir? gibi endişelere gerek yoktur. üp mide ameliyatı olup pişman olanlar kimlerdir ve sebebi hakkında bilgiler için okumaya devam edin.

Tabii ki bu riskleri azaltmak için bu konuda tecrübeli merkezlere gitmek gereklidir. Obezite ameliyatları özellikli ameliyatlardır. Özel ekipman gerektirir. Son zamanlarda tüp mide ameliyatı tekniğinin daha basit olması nedeniyle birçok küçük merkezde de uygulanır hale gelmiştir. Ama hastalarda ameliyat sonrası komplikasyon geliştiğinde bu merkezlerin imkanları bu hastaların tedavisinde başarısız kalmaktadır. Siz de tüp mide ameliyatı olduğunuzda pişman olmak istemiyorsanız kendinizle bu konuda tecrübeli ve imkanları iyi olan merkezleri seçmelisiniz.

Obezite ameliyatları dünyada çok sayıda yapılmaktadır. ABD’de yılda yapılan obezite ameliyatı sayısı 300.000 civarındadır. Ayrıca bu hastaların ameliyat sonrası ameliyat olmayan obezlere göre 8-12 yıl daha fazla yaşadığı gösterilmiştir. Dünyada çok fazla sayıda obezite ameliyatı yapılması ve sayının giderek artması bu ameliyatların başarısını göstermektedir. Bu ameliyatlar içinde tüp mide ameliyatları en çok tercih edilen ameliyatlardandır.

Bizim merkezde yapılan tüp mide ameliyatları oldukça başarılıdır. Hasta yakınları bu ameliyatlara tedirgin yaklaşırken hatta ameliyata karşı çıkarken ameliyat sonrası süreçte oldukça rahatlamaktadır. Hatta ameliyata karşı çıkanlar ameliyat olan yakınlarını gördüklerinde kendileri de ameliyata başvurmaktadır. Dünyada bu kadar çok yapılan obezite ameliyatlarını sonuçları bu ameliyatların oldukça güvenilir ve etkili olduğunu göstermektedir.

 

Eğer obezite ameliyatları veya tüp mide ameliyatı sonrası pişman olmak istemiyorsanız kendinize iyi ve tecrübeli bir obezite merkezi seçmelisiniz. Bizim merkezde ameliyat olan hastalarda ameliyattan pişmanlık duyan ve keşke ameliyat olmasaydım diyen hasta olmadı. Önemli olan gittiğiniz merkezin referanslarıdır. Merkezin obezite ameliyatı sonrası ne komplikasyon çıkarsa çıksın bu hastayı sahiplenmesi ve sorunları çözmesi gerekir.

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.