Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Seren Serengil Nasıl Zayıfladı?

Bilgi Al
Seren Serengil Nasıl Zayıfladı?

Seren Serengil’in kaç kilo olduğu ve nasıl zayıfladığı son dönemde televizyon izleyicileri, sosyal medya takipçileri ve tüp mide ameliyatı olan hastalar tarafından yakından takip edilmekte. Seren Serengil’in kaç kilo verdiği, neden bu kadar zayıf ve halsiz olduğu bize ve İnter Bariatrics ekibimize de sıklıkla sorulmaktadır.  

Seren Serengil geçtiğimiz yıllarda obezite ve yandaş hastalıklar ile ilgili problemleri nedeniyle ameliyat olmak için Prof. Dr. Hasan Altun ve ekibine başvurmuştur. Seren Serengil’in boyu ve kilosu zayıflama ameliyatı için uygun görülmüş, ameliyat öncesi check up kurulumuz tarafından klinik muayene ve tetkikleri yapılmış ve gerekli tüm onaylar alındıktan sonra 2016 yılı başında tüp mide ameliyatı gerçekleştirilmiştir. 

Prof. Dr. Hasan Altun ile tüp mide ameliyatı sonrasında oldukça formda olan ve sağlığına kavuşan Seren Serengil kilosunu yıllarca korumuş ve ameliyata bağlı kısa ve uzun dönemde bir sıkıntı yaşamamıştır. Yıllar içerisinde yeni hayatında çocuk sahibi olmak için aldığı tüp bebek tedavileri ve kullanmak zorunda kaldığı ilaçlar ile bir miktar kilo alan Seren Serengil 2020 yazında farklı bir merkezde ikinci bir zayıflama ameliyatı yani revizyon cerrahisi olduğunu “Söylemezsem Olmaz” programında takipçilerine açıklamıştır.

Farklı bir merkezde yapılan revizyon ameliyatının detayları bilinmemekle birlikte, Seren Serengil programında kendi deyimiyle mide ameliyatı değil  bağırsak bağlatma ameliyatı olduğunu belirtmiştir. Bu ameliyatın, bağırsaklarla ilgili ileri seviye emilim bozukluğu ameliyatı olduğu anlaşılmıştır. 

Seren Serengil bağırsak ameliyatı sonrasında emilim bozukluğuna bağlı çok hızlı şekilde kilo kaybı, aşırı halsizlik, baş dönmesi ve birçok problem yaşadığını sosyal medyada da sıklıkla ifade etmektedir.

Revizyon ameliyatı sonrasında Seren Hanım yaşadığı ciddi sıkıntılar nedeniyle günlük yaşantısını normal bir şekilde devam ettirmekte güçlük çektiğini belirterek destek için İnter Bariatrics Kliniğimize başvurmuştur. Yapılan incelemelerde kendisine tıbbi görüş ve önerilerimiz iletilmiş, ameliyatın yan etkilerinin ciddi olduğu, ameliyatı yapan ekibin eski haline dönüştürme ameliyatı yapması ile ancak toparlayabileceği, aksi takdirde sağlığını korumak için çok fazla zorlanabileceği kendisine tarafımızdan iletilmiştir.

Seren Serengil zayıflama için Prof. Dr. Hasan Altun ve ekibine 2016 yılında olduğu tüp mide ameliyatı sonrasında oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermiş ve kilosunu uzun süre korumuştur, ameliyatı, takipleri ve sonrası ile ilgili herhangi bir problem yaşamamıştır. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

Prof. Dr. Hasan ALTUN

Obezite Metabolizma Cerrahisi

İnter Bariatrics Klinik

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.