Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Obezite ve Metabolik Cerrahide Revizyon Ameliyatları

Bilgi Al
Obezite ve Metabolik Cerrahide Revizyon Ameliyatları

Obezite ve Metabolik Cerrahide Revizyon Ameliyatları Nedir? Kimlere Uygulanır?

Obezite ve metabolik cerrahide gün geçtikçe revizyon ameliyatları da artan obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları gibi daha fazla uygulanmaktadır. Cerrahi tedavi, obezite ve obeziteye bağlı yandaş hastalıkların tedavisinde günümüzde en etkili yöntemdir. Artan ameliyat sayısına bağlı olarak revizyon cerrahisine ihtiyaç da artmaktadır. Günümüzde cerrahi tekniklerde her hasta için ideal bir ameliyat yöntemi yoktur. Her ameliyat yönteminin kendine ait revizyonel cerrahisi gerektiren bir başarısızlık oranı vardır. Hastalarda tüp mide veya mide bypass gibi birçok obezite cerrahisi ameliyatı sonrasında yetersiz kilo verimi, geri kilo alımı veya ameliyat yöntemine bağlı yan etkiler nedeniyle revizyon ameliyatları gerekebilir.

Revizyonel cerrahiler ilk ameliyata göre daha zor ve kompleks ameliyatlardır. Komplikasyon oranları da ilk ameliyatlardan orantısal olarak ta daha yüksektir. Bu ameliyatların bu konuda tecrübeli merkezlerde yapılması gerekir. Merkezimiz bariatrik cerrahide mükemmelliyet merkezi sertifikasına sahiptir ve bu kompleks ameliyatlar yüksek başarı oranları ile yapılabilmektedir.

Inter Bariatrics Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Merkezimizde özellikle ameliyat sonrası geri kilo alımı nedeniyle revizyon ameliyatları yapılmaktadır. Daha önce mide bandı takılmış hastalarda mide bandının çıkarılması ile aynı seansta eğer hastanın midesinde herhangi bir engel teşkil edecek durum yoksa tüp mide veya gastrik bypass ameliyatları yapılabilmektedir. Daha önce tüp mide ameliyatı geçirmiş hastalarda ise başarısızlık durumlarında laparoskopik yöntemle tekrar tüp mide, gastrik bypass, mini gastrik bypass ameliyatları da yapılabilmektedir. Ekibimiz hastayı ve öyküsünü detaylı değerlendirerek onun için en uygun tedavi biçimini seçmektedir.

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.