Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Obezite (Tüp Mide) Ameliyatı Olan Ünlüler

Bilgi Al
Obezite (Tüp Mide) Ameliyatı Olan Ünlüler

Hangi Ünlüler (Mide Küçültme) Obezite Cerrahi Ameliyatı Geçirdi?

Halen birçok kişi obezite ameliyatlarından korksa da ülkemizde yıllar önce sanat ve sosyal camianın ünlü isimleri Prof. Dr. Hasan Altun ve ekibine mide küçültme ameliyatı olarak bir anlamda ülkemizde obezite cerrahinin korkulacak bir şey olmadığının canlı kanıtı oldular. Şimdi size ekibimize ameliyat olan ünlü hastalarımızdan ve değişen hayatlarından bahsedelim.

1- SEREN SERENGİL

seren serengil

Ekibimize fazla kiloları, yüksek tansiyon ve yandaş hastalıkları nedeniyle 2016 başvuran Seren Serengil metabolik sendrom varlığı tespit edilerek ameliyat öncesi kurulumuzca ameliyatına karar verilmiş olup mide küçültme ameliyatı yapılmıştır. Ameliyat sonrası hiçbir sorun yaşamayan Seren Serengil oldukça iyi kilo vermiştir. Ameliyat sürecini kendi programında yine kendine has üslubu ile anlattığı program linki için

2- ÜMİT ERDİM

umit erdim

Tanınmış tiyatrocu ve dizi oyuncusu, son dönemde ralli pilotu, uçuş pilotu eskilerin Hayat Bilgisinin Arif’ i olarak tanıdığımız Ümit Erdim’i 2018 de fazla kiloları ve sağlık problemleri nedeniyle kliniğimizin yolunu tutan ünlüler arasına katılıp zayıfladıktan sonra da sağlıklı yaşam şeklini koruyarak örnek bir hasta olmaya devam etti

Mide küçültme ameliyatına karar verme serüvenini anlattığı video linki için tıklayınız.

3- IŞIN KARACA

ışın karaca

Işın Karaca tüp mide ameliyatıyla adeta yeniden doğan ve inanılmaz değişim yaşayan ünlülerden ilkiydi. Işın Karaca’nın mide küçültme ameliyatından sonra ülkemizde obezite cerrahisine güven arttı, onun ameliyatından sonra birçok ünlü, ünsüz hastalar kliniğimizin kapısını zayıflamak için korkmadan çalmaya başladı. Işın Karaca’nın ameliyat süreci için tıklayınız.

4- DENİZ SEKİ

Deniz Seki de ekibimize başvurduğunda yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gibi sağlık problemleri yaşıyordu. Metabolik sendrom tanısıyla Uluslararası Bariatrik Cerrahi Mükemmelliyet kriterlerine uygun checkupları ve ameliyatı gerçekleştirilmiş olan Deniz Seki de ameliyat sonrası ideal kilosuna kavuşmuştur.

deniz seki

5- ÇİÇEK DİLLİGİL

cicek

Ünlü Tiyatrocu Çiçek Dilligil ekibimize 2015 yılında kiloya bağlı hipertansiyon gibi birçok problemler yaşadığı için başvurdu. Başarılı bit tüp mide ameliyatıyla çok ciddi kilolar verip neredeyse evrim geçiren Çiçek Dilligil sağlıkla kilolarını korumaya devam ediyor. Ameliyat öncesi ve sonrası süreç için tıklayınız.

 

6- FATİH ÜREK

fatih ürek

Fatih Ürek 2015 yılında ameliyat için ekibimize başvurduğunda şeker hastalığı ve metabolik sendrom ön tanısıyla ameliyat öncesi kurulumuzda gerekli muayeneleri yapılarak ameliyata hazırlandı. Başarılı bir tüp mide ameliyatı ile yaklaşık 30 kilo verdi.

7- EMEL MÜFTÜOĞLU

emel müftüoğlu

Müzik dünyasının sevilen ismi Emel Müftüoğlu da fazla kilolarından bunalıp ekibimizin kapısını 2016 yılında çalan ünlüler kervanında yerini aldı. Yıllar önce tüp mide ameliyatı yapılan Emel Müftüoğlu halen ideal kilosunu koruyor.

8- OZAN ORHON

ozan orhon

Yıllar öncesinde obezite problemi nedeniyle başka bir merkezde midesine kelepçe taktıran Ozan Orhon, midesinde çok uzun süre kalan kelepçenin midesini delmesi nedeni ile ciddi sağlık problemi yaşayarak ekibimize başvurdu. Midesinin gördüğü zarar nedeniyle ilk ameliyatında kelepçe çıkartılıp midenin toparlanması beklendi, birkaç ay sonrasında ise gerekli kontroller yapılarak mide küçültme ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası oldukça güzel kilo veren Ozan Orhon tüp mide ameliyatına bağlı hiçbir sıkıntı yaşamadı.

9- FARUK SABANCI

faruk sabancı

 

Ülkemizin en sevilen ailelerinden birisi olan Sabancı ailesinin gözde gençlerinden Faruk Sabancı da zayıflamak için ekibimizi tercih etti. Yaklaşık !00 kg veren Faruk Sabancı halen kilosunu korumaya devam ediyor.

10- İSKENDER PAYDAŞ

iskender paydaş

 

Türkiye’nin yetiştirdiği müzik sektörüne damgasını vuran güzide aranjörlerden İskender Paydaş ekibimize 2016 yılında uyku apnesi, kiloya bağlı birçok sağlık problemi nedeniyle başvurdu. Kendisine yapılan mide küçültme ameliyatı ile 50 kilodan fazla verdi.

Ameliyata nasıl karar verdiğini anlattığı videosunu,

İzleyebilirsiniz.

11- ÖZGÜR ARAS

ozgur

Adından camiada Ünlülerin Menajeri olarak da bahsedilen Özgür Aras şeker hastalığı ile de ciddi mücadele eden bir hasta olarak kliniğimize başvurdu, planlanan tüp mide ameliyatı ile yaklaşık 30 verip yıllardır da sağlıkla kilosunu korumaktadır.

Ameliyat öncesi ve sonrasını anlattığı videosunu izleyebilirsiniz.

12- EDA GÜZELCİK

eda

Sosyetik güzel iş kadını Eda Güzelcik te bazı hormonal nedenlerle kilo alımı yaşayarak, eklenen depresyonla ve ciddi obezite problemi ile 2015 te ekibimize tüp mide ameliyatını olup 45 kg civarında vererek tüp mideli ünlüler arasında yerini sağlıkla almıştır.

13- DOĞAN ÇAKIT

dogan

Ünlülerin Mimarı DODO lakaplı Doğan Çakıt ta 2016 da mide küçültme ameliyatı ile ideal kilosuna kavuşan ve sağlıklı yaşam şekli edinerek koruyan ekibimiz hastalarından oldu. Tüp mide ameliyatıyla 40 kilodan fazla verdi.

14- ETHEL MULİNAS

ethel

2015 yılında uyku apnesi, hipertansiyon ve birçok problem ile oldukça yüksek VKİ ile ekibimize başvuran tiyatro sanatçısı Ethel Mulinas tüp mide ameliyatı ile 85 kilo fazla verdi. Ethel Mulinas’ın ameliyat ve sürecini anlattığı “Yolculuğum” tek kişilik tiyatro oyunu da bulunmaktadır. Ameliyat sonrası Mucize Yaşamlar Programı linki için:

15- NİLGÜN SİPAHİOĞLU

Ünlü iş kadını Tamek şirketler grubu yönetim kurulu üyesi Nilgün Sipahioğlu obezite ve buna bağlı sağlık problemleri nedeniyle başvurduğu ekibimizce tüp mide ameliyatı olarak 38 bedene sağlıkla kavuştu.

Nilgün hanım ameliyata nasıl karar verdi neler yaşadı devamı videoda:

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.