Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

Mide Botoksu

Bilgi Al
Mide Botoksu

Mide Botoksu Nedir? Fiyatı Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Tüm dünyada ve en çokta ülkemizde artan obezite oranları nedeniyle her geçen gün obezitenin tedavisinde yeni arayışlar, yeni denemeler ve uygulamalar bulunmaktadır.
Bu uygulamalar ve tedaviler her zaman işe yarar mı? Yoksa obezite tedavisinde gerçekten bir aldatmaca mı? Beraber bir bakalım!

Maalesef obezitenin cerrahi tedavisinden korkan hasta sayısının hiç de az olmaması, ameliyattan önce zayıflamak için her yolu denemek isteyen hastalar, VKİ yani obezite oranı tüp mide veya diğer cerrahi tedaviler için yeterli olmayan adaylar ile ekonomik olarak daha uygun fiyatlı alternatif tedavi arayan hastalar için daima mide botoksu veya farklı yeni ve daha basit obezite tedavi yöntemleri tüp mideye karşı her zaman denenecektir.

Peki Mide Botoksu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Midenin iç yüzeyine endoskopik yöntemle sedasyon altında botulinum denen bir bakteri toksininin enjekte edilmesi ile kasılmayı sağlayan kasların geçici inaktivasyonu sağlanır. Kasılamayan midenin boşalması geciktirilerek hastanın daha geç acıkması ve dolayısıyla zayıflaması hedeflenir. Normal bir mide 2-4 saatte boşalırken botoks uygulamasında 7-8 saate hatta 10 saate varan mide boşalma süresi olur. Ancak mide botoksu sayesinde hastaların uzun vadede kilo verme oranlarının tüp mide gibi %70-80 oranında olmasıyla kıyaslandığında hayal kırıklığı düzeyinde kalmıştır. En son yurtdışında yapılan bilimsel çalışmalar göstermiştir ki verilen kilolar 3-5 kg gibi çok düşük rakamlarda kalmıştır.

Bazı üniversitelerde karşılaştırmalı hasta gruplarıyla yapılan uzun süreli bilimsel çalışmalarda bir grup hastaya midesine botoks yapılmış, diğer grup hastalara da sadece steril su yapılmış ve bu hastalar uzun süre takip edilmiştir. Hangi hastaya botoks hangi hastaya steril su yapıldığına dair hiçbir bilgi ne uygulamayı yapan doktorlarla ne de hastalarla kesinlikle paylaşılmamıştır. Uzun süre takip edilen hasta gruplarında bir fark olmadığı gözlemlenmiştir. Mide Botoks uygulamasının, maalesef tüp mide veya mide bypass gibi obezite cerrahi tedavi yöntemlerine bir alternatif olamadığı bu çalışmalarla da gösterilmiştir.

Mide Botoks Uygulamasının Fiyatına Aldanmayın!

Halen tüm dünya literatüründe Obezitenin en iyi tedavisi Obezite Cerrahi Ameliyat yöntemleridir. Obezitenin en etkin tedavisi ve ücretsiz randevu için iletişime geçin..

Prof. Dr. Hasan ALTUN

Inter Bariatrics Klinik

İletişim: +90 532 068 61 80

Web Sitesiwww.obezitecerrahi.com

Email[email protected]

İnstagram; @obezitecerrahi

Facebook:  İnter Bariatrics Obezite ve Metabolizma Cerrahisi

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.