Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!

HAKKIMDA

Bilgi Al
HAKKIMDA

Prof. Dr. Hasan Altun 1972 yılında Almanya’nın Jülich kentinde doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak Kozlu’da tamamladı.

Prof. Dr. Hasan Altun 1989 yılında Tıp Fakültesi eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladı.

Genel cerrahi uzmanlığına 1996 yılında mezuniyetinin hemen arkasından Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında başladı, 2002 yılında ise ihtisasını tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı oldu.

Uzmanlığını 2002 yılında aldıktan sonra Ankara ve İstanbul’da devlet hastanelerinde genel cerrahi uzmanı olarak görev alan, organ transplantasyon ekibinde yer alan Prof. Dr. Hasan Altun Fransa’da ve Amerika’ da ileri laparoskopik cerrahi eğitimleri aldıktan sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu (klinik şefi) olarak görev yapmıştır. 

Dünyanın önde gelen kurumlarından obezite ve metabolizma cerrahisi, ileri laparoskopik cerrahi, robotik cerrahi ve gastrointestinal cerrahi konusunda eğitimler almış, deneyimler kazanmıştır.

2015 yılında Türkiye’nin Obezite ve Metabolizma Cerrahisi alanında ilk Bariatric Surgeon of Excellence Certificate (Mükemmel Obezite Cerrahı) belgesini alan hekimidir.

Ülkemizde İleri Laparoskopik Cerrahi ve Obezite ve Metabolik Cerrahi alanında ameliyatları başarıyla ilk uygulan hekimlerden biridir.

Uluslarası önde gelen Obezite ve Metabolik Cerrahi Derneklerinin ülkemizdeki ilk üyelerindendir.

Ülkemizde ve Dünyada önde gelen saygın dergi ve bilimsel kuruluşlarında Obezite ve Metabolik Cerrahi alanında en yüksek hasta sayısı ve takibiyle yapılan sayısız makaleleri ve çalışmaları yayınlanmıştır.

Obezite ve Metabolizma Cerrahisi alanında yurtiçi ve yurtdışı meslektaşlarına sayısız eğitimler, seminer ve sempozyumlar vermiş obezite cerrahisinin ülkemizde ve dünyada birçok ülkede yayılmasına önderlik etmiştir. 

Prof Dr. Hasan Altun, 24 yılı aşkın süredir 5000 civarında genel cerrahi, 2000 civarında ise başarılı obezite cerrahi ameliyatı deneyimi ile Türkiye’nin önde gelen isimlerini de ameliyat ederek tüp mide ve obezite cerrahisinin daha fazla duyulmasını, daha az korkulan ameliyat olmasını sağlamıştır. 

İnter Bariatrics Klinikte sadece obezite cerrahisi alanında değil, mide fıtığı, mide reflüsü, özofagus ameliyatları, akalazya cerrahisi gibi ileri laparoskopik cerrahi ameliyatlar ile de hastalarına hizmet vermektedir. 

Prof. Dr. Hasan ALTUN iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Prof. Dr. Hasan Altun’un CV’sini incelemek; akademik çalışmaları, katıldığı eğitim ve seminerler, üye olduğu dernekler hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

Bize Ulaşın

Prof. Dr. Hasan Altun Sorularınızı Yanıtlıyor.