• +90 532 068 61 80

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Vücut kitle indeksi 40 üzeri olan morbid obezite ve vücut kitle indeksi 50 üzeri olan süper obezite olanlar fazla kilodan ve estetik bozukluktan kaynaklı hareket kısıtlanması, psikolojik rahatsızlıkların oluşması, tansiyon, şeker ve kolesterol gibi rahatsızlıklar görülmektedir. Obezite cerrahisi kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Obezite tedavisi için yapılan ameliyat türleri içerisinden en çok uygulananlardan ayarlanabilir mide bandı (mide kelepçesi) ve tüp mide ameliyatı (sleeve gastronomi) sadece midenin hacmine müdahale edilen ameliyatlardır.

Ayarlanabilir mide bandı ameliyatında midenin yapısından hiçbir kısım alınmaz ancak tüp mide ameliyatında midenin alt kısmında k kısmın kesilip alındığı için iştah kaybı gözlenmektedir. Bunun nedeni midenin alınan kısmının üzerinde iştaha oluşmasını sağlayan madenin üretilen bölümünün bir kısmının alınmış olmasıdır. Diğer ameliyat yöntemi olan barsak bypass da yapılan cerrahi müdahale daha zor olduğu için tüp mide ameliyatı fiyatı veya ayarlanabilir mide bandı ameliyatı fiyatı belirtilen diğer obezite cerrahisi fiyatları ile kıyaslandığında farklılık göstermektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı 2017

Obezite hastalarının merak ettiği soruların başında ameliyat fiyatları gelmektedir. Fiyatı etkileyen en önemli faktör ameliyatın yapılacağı hastanenin fiyat politikasıdır. En sıklıkla yapılan obezite ameliyatı olan tüp mide ameliyatı uygulamasının sıklığından dolayı çok başarılı doktor ve ekibini kadrosunda bulunduran bir hastaneyi uygun fiyat aralıklarında bulmak mümkün olmaktadır. Tüp mide ameliyatı fiyatı 2017 de de stabilleşme yolunda ilerlemektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Baz Alınarak Karar Verilir Mi?

Tüp mide ameliyatı fiyatı baz alınarak karar alınması kesinlikle önerilmemektedir.  Asıl kriter doktor başarısı, çalıştığı ekibin yeterliliği ve de hastanenin teknik yeterliliğinin olmasıdır. Eğer bu özelliklerinin yanı sıra fiyat olarak da avantajı varsa sadece ekstra faydası olan bir durum olmuş olmaktadır.

Ameliyat fiyatı için ilk olarak doktor unvanı, tecrübeleri ve çalıştığı hastanenin fiyat politikası ameliyat fiyatını etkileyen en önemli etkendir. Ayrıca ameliyat ekibi ve ameliyat sonrası kontrolleri yapan doktor, diyetisyen ve psikiyatrist ekibi ve bunun yanı sıra ameliyatta kullanılan malzeme ücreti, yoğun bakım ücreti, refakatçinin kalmasının ve yemek masrafları da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.

Yorum yaz