• +90 532 068 61 80

Mide Küçültme Operasyonu Türleri

Mide küçültme operasyonu sonrasında mide hacmi yapılan operasyonun türüne 50 cc ile 180 cc aralıklarında değişiklik göstermektedir. Operasyonun şekline obezite hastasının durumunu detaylı analizi sonrasında hastanın ihtiyacına en uygun olacak şekilde doktor tarafından karar verilmektedir.

Mide Küçültme Operasyonu

Mide küçültme operasyonu yapılan müdahale şekline göre çeşitlenmektedir. Örneğin sadece midenin alt kısmının çıkarılıp midenin tüp formuna dönüştürüldüğü ameliyata tüp mide bir diğer adıyla sleeve gastronomi denmektedir. Midenin yapısında cerrahi olarak bir değişiklik yapılmadan mide etrafına gene hacim kısıtlamak amacıyla yerleştirilen ayarlanabilir mide bandıyla midenin giriş kısmında 50cc lik küçük bir boğum oluşturularak mide hacmi kısıtlanmaktadır. Bunun dışında hem mide hacmi kısıtlanıp hem de barsak bypass ı yapılarak sindirim sisteminde önemli değişiklik yapılarak barsak da ki emilimde kısıtlanabilmektedir. Bypass yapılış şekline göre çeşitleri olan bu ameliyat türleriyle hem kilo verilmesi hem de tansiyon şeker kolesterol gibi rahatsızlıklar içinde yapılan ameliyat türleridir.

Mide Küçültme Operasyonu Riskleri

Mide küçültme operasyonu riskleri doktorun operasyon başarısına ve de hastanenin kullandığı teknolojiyle doğrudan bağlantılıdır. Tüm ameliyatlarda olduğu gibi mide küçültme operasyonu da risk taşımakta ancak bu çok küçük bir orandır. Komplikasyon ihtimali özellikle tüp mide ameliyatı için %0,2 veya %0,5 arasında bir ihtimaldir. Obeziteyle yaşamanın riskiyle kıyaslanamayacak kadar küçük bir risk teşkil ettiğinden bu ameliyatı yaptırıp obezite tedavi yöntemleri ile obeziteden kurtulanların sayısı oldukça yüksektir.

Mide Küçültme Operasyonu Kimlere Yapılır

Mide küçültme operasyonu vücut kitle indeksi hesaplama ve detaylı obezite testlerinin sonuçlarına göre belirlenen obezite teşhisinin derecesine göre doktor tarafından uygun görülen mide küçültme operasyonu türü belirlenmektedir.

Mide Küçültme Operasyonu Fiyatları 2017

Mide küçültme operasyonu fiyatları 2017 de de gene hastanelerin fiyat uygulamalarında kifarklılıktan dolayı değişik aralıklarda olabilmektedir. Bunun dışında operasyonu yapacak olan doktorun unvanına (Eğitim düzeyine) ve başarılı ameliyat tecrübesi fiyatı etkileyen unsurların başında gelmektedir.

Mide Küçültme Operasyonu Sonrası Beslenme

Mide küçültme operasyonu sonrası beslenme için diyetisyenin iyileşme sürecine göre hazırladığı bir beslenme listesi bulunmaktadır. Diyetisyen ve doktorun kontrolü altında geçen bir süreç seyretmektedir.

Yorum yaz