• +90 532 068 61 80

Mide Bypass İle Zayıflama

Midenin bypass edilmesi ve bunun sonucunda gıda emiliminin azaltılması ve yemesinin kısıtlanması anlamına gelmektedir. Bypass ameliyatı da obezite ve metabolizma ameliyatlarından bir tanesidir. Aşırı kilolu yapısıyla birlikte hayata küsen bir insanın, başarılı bir operasyonla birlikte tekrardan kendiyle barışık olması mükemmel bir durumdur. Özellikle mide bypass ile zayıflamaçok tercih edilen bir yöntemlerden biri olarak karşımızda duruyor.

Kilo vermek ve metabolik hastalıklardan kurtulmak için başarılı bir yöntemdir. Obezite ameliyatlarından tarihsel açıdan bakıldığında ilk uygulanan yöntemlerdendir. Günümüzde tüp mide ameliyatının uygulanması ile kullanımı giderek azalan bir yöntem olmuştur. Özellikle diyabetik hastalarda daha çok tercih edilmektedir.

Mide Bypass İle Zayıflama Ne Kadar Başarılı ?

Eski zamanlardan beri kullanılan ve çok uzun takip süreleri olan bir ameliyat çeşidi olduğundan bu ameliyatla ilgili bilgiler çok nettir. Başarılı bir ameliyattır ve yandaş hastalıklardan kurtarma oranı %85-90 arasında değişmektedir. Hastanın fazla kiloyu verdirme oranı oldukça yüksektir. Ameliyat çeşidine doktorunuzla beraber karar vermeniz size en uygun cerrahi yöntemin seçiminde çok faydalı olacaktır.

Tüp mide ameliyatının kullanılması ile mide bypass ameliyatı kullanımı giderek azalmıştır. Gastrik bypass ameliyatının en fazla uygulandığı ülke olan ABD’de obezite ameliyatları karşılaştırıldığında 2013 yılından itibaren yıllık uygulanan ameliyat sayılarında tüp mide ameliyatı bypass ameliyatlarını geçmiştir. Mide bypass ameliyatının kullanımı da giderek azalmaktadır.

Tüp mide ameliyatı ile mide bypass ameliyatının karşılaştırmasını sayfamızda bulabilirsiniz.

Yorum yaz